Jak mieć szczupłe uda?

U niektórych osób nadmiar tłuszczu odkładany jest na udach. Sprawia to, że nie wyglądają one proporcjonalnie wobec reszty ciała. Jest to problem, ale można sobie spróbować z nim poradzić. Koniecznie trzeba zmienić swój sposób odżywiania oraz zacząć ćwiczyć.

Warto zacząć wykonywać ćwiczenia na uda pozwalające je wysmuklić. Najpopularniejsze ćwiczenia to rowerek, przysiady i wykroki. Trzeba je wykonywać systematycznie i nie krócej niż przez 30 minut, a efekty powinny się pojawić. Jeżeli ma ktoś w domu rowerek treningowy, to warto go wykorzystać. Pomoże wysmuklić i ujędrnić uda, jeśli będzie się z niego korzystać regularnie i na minimalnym obciążeniu. Różnego typu ćwiczenia na uda wykonywane w domu może uzupełnić jogging. Najlepiej biegać rano, pod koniec dnia trudniej będzie znaleźć do tego motywację.

Jeśli chce się mieć szczuplejsze uda, konieczna będzie także rezygnacja z niezdrowych rzeczy. Warto ograniczyć spożywanie fast-foodów, słodyczy oraz tłustego jedzenia. W przeciwnym wypadku aktywność fizyczna może co najwyżej chronić przed dalszym odkładaniem się tłuszczu, ale nie wyszczupli nóg.

Reklamy